یکی از دستگاه های بسیار محبوب برای از بین بردن آلاینده های موجود در هوا، دستگاه های تصفیه کننده هوا می باشند. دستگاه تصفیه هوا برای کلان شهر ها و شهر های شلوغ به دلیل آلودگی های موجود در هوا بسیار مناسب و حتی ضروری خواهد بود. برند ها و یا کمپانی های مختلفی جهت تولید دستگاه های تصفیه کننده هوا اقدام کرده اند که یکی از برند های بسیار محبوب هون لند می باشد که دستگاه های متعددی با ویژگی های منحصر به فرد تولید کرده است که می توان به دستگاه تصفیهِ کننده هوا مدل  XJ2100UV، دستگاه تصفیه کننده هوا مدل  XJ7800، دستگاه تصفیه کننده هوا مدل  XJ4800، دستگاه تصفیه کننده هوا مدل  XJ8200 ، دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ3400 و…. اشاره کرد که تفاوت های مختلفی با هم دارند.

ممکن است سوال هایی در مورد دستگاه های تصفیهِ کننده هوا برای خریداران این نوع دستگاه و یا مصرف کنندگان پیش آید که می توان به سوالاتی هز جمله دستگاه تصفیهِ هوا خانگی چیست؟، نکات مهم در هنگام خرید آن؟، قیمت بهترین دستگاهِ تصفیه هوا؟، چگونگی خرید دستگاه تصفیهِ هوا مرغوب؟ ، علت نیاز به تصفیهِ هوا؟، تصفیهِ هوا چگونه انجام میشود؟ و … اشاره کرد که در ادامه به هر کدام از آن ها پاسخ داده ایم.

تصفیه-هوا

تصفیه هوا چیست؟

یکی از سوال هایی که ممکن است ذهن افراد را درگیر کرده باشد این است که تصفیهِ هوا چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت تصفیه کننده هوا نوعی دستگاه برقی می باشد که با استفاده از تکنولوژی های منحصر به فرد و ساختار ویژه برای پاکسازی هوا اقدام می کنند.

در ساختار این نوع دستگاه فیلتر های مختلف و متعددی استفاده شده است که باعث پاک سازی هوا می شوند و آلاینده های موجود در هوا را از بین می برند و همچنین ذرات خطرناک موجود در آن را نابود می کنند و سپس هوای تمیز و عاری از هرگونه آلودگی را به محیط بیرون منتقل می کنند. در نتیجه این نوع دستگاه باعث می شود تا هوای آلوده را استشمام نکنید.

خرید تصفیه هوا  

از دیگر سوال هایی که توسط خریداران و یا مصرف کنندگان دستگاه تصفیه کننده هوا پرسیده می شود و ذهن آن ها را درگیر کرده است این است که، در هنگام خرید تصفیه هوا باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟ و یا از کجا می توانیم دستگاه تصفیه کننده هوا مرغوب و با کیفیت را خریداری کنیم ؟ که در ادامه به هر کدام از آن ها پاسخ داده ایم. در پاسخ به سوال  در هنگام خرید تصفیه هوا باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟ باید گفت در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا باید به نوع دستگاه مورد نظر، توان و قدرت آن، متراژ محیط مورد نظر، برند آن، قیمت دستگاه تصفیه هوا و … توجه کرد.

 

دستگاه تصفیهِ هوای مرغوب و با کیفیت

در پاسخ به این سوال باید گفت برای خرید دستگاه تصفیهِ کننده هوا با کیفیت عالی و عملکرد فوق العاده بهتر است از یک مرکز خرید معتبر کمک بگیرید. در حقیقت عدم خرید از مراکز معتبر ممکن است دستگاه های تصفیهِ هوا فیک و یا تقلبی را به جای دستگاه های تصفیهِ کننده هوا اصل و اورجینال خریداری کنید. یکی از مراکز معتبر که در زمینه تولید و فروش انواع دستگاه های تصفیهِ هوا فعالیت دارد، مرکز هون لند می باشد. فروشگاه هون لند به صورت غیر حضوری نیز اقدام به فروش محصولات خود کرده است، همچنین می توانید قبل از خرید با مشاورین مربوطه به صورت رایگان در مورد مسائل مختلف چون توان دستگاه، کیفیت آن و … مشورت کنید.


برای خواندن مطالب درمورد بهترین دستگاه تصفیه هوا میتوانید:

قیمت دستگاه های تصفیهِ هوا

یکی دیگر از سوال هایی که ذهن خریداران را مشغول کرده است این است که قیمت بهترین دستگاه تصفیهِ کننده هوا چقدر است ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت عوامل مختلفی در قیمت نهایی دستگاه های تصفیهِ هوا تاثیر دارد. در واقع برند دستگاه انتخابی، توان و قدرت آن، کیفیت عملکرد دستگاه تصفیهِ هوا مورد نظر، مرکز خرید آن، تکنولوژی های به کار رفته در آن و … در قیمت نهایی بهترین دستگاه های تصفیهِ کننده هوا تاثیر گذار می باشند.

تمام موارد ذکر شده با قیمت نهایی دستگاه های تصفیهِ هوا رابطه مستقیم دارند. به عبارت دیگر هر چقدر توان دستگاه انتخابی بالا تر باشد، هر چقدر تکنولوژی های تعبیه شده در ساختار دستگاه پیشرفته تر و بیشتر باشد و همچنین کیفیت بیشتری داشته باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. با مرجعه به سایت www.heavenlandco.com می توانید از قیمت بهترین دستگاه های تصفیِه هوا مطلع شوید و متناسب با نیاز و توان خود برای خرید آن ها اقدام کنید.

علت نیاز به تصفیهِ هوا 

به چه دلایلی استفاده از دستگاه تصفیهِ هوا لازم است ؟ و یا دلایل استفاده از دستگاه تصفیهِ هوا چیست ؟ و … از دیگر سوال هایی می باشد که توسط خریداران پرسیده می شود. در پاسخ به این سوال باید گفت وجود انواع آلاینده ها، آلودگی ها و ذرات ناخالص موجود در هوا امری کاملا اجتناب ناپذیر است که از دلایل اصلی آن وجود کارخانه ها، تردد های زیاد، استفاده از خودرو های شخصی و …. می باشد.

تصفیه هوا

در کلان شهر ها، شهر های بزرگ و همچنین شلوغ میزان تردد ها و وجود خودرو ها و … به مراتب بیشتر از شهر های کوچک و شلوغ می باشد، در نتیجه میزان آلودگی هوا آن ها بیشتر خواهد بود. وجود آلودگی در هوا باعث مشکلات زیادی می شود که مهم ترین آن بروز مشکلات تنفسی می باشد. استشمام هوای آلوده باعث تنگی نفس، بروز آسم و … خواهد شد. در نتیجه یکی از علت های اصلی استفاده از دستگاه تصفیهِ هوا، عدم ابتلا به بیماری های تنفسی چون آسم می باشد. ناگفته نماند که میزان آلودگی موجود در محیط های بسته نسبت به محیط های باز بیشتر خواهد بود.

این نسبت تقریبا 5 به 1 است. به عبارت دیگر هوای موجود در محیط های بسته 5 برابر از محیط های باز آلوده تر می باشد. به همین دلیل وجود این نوع دستگاه در محیط های سر بسته امری ضروری است. خطرات و صدمه های وارد شده به بدن هنگام تنفس در محیط های آلوده با آسیب های وارد شده به بدن هنگام استفاده از 5 نخ سیگار با هم برابری می کند. استشمام و تنفس در محیط های آلوده توسط خانم های باردار علاوه بر بروز مشکلات تنفسی در فرد باعث صدمه به جنین می شود و سلامتی جنین را به خطر خواهد انداخت.

 

تصفیه هوا چگونه انجام میشود ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت دستگاه های تصفیه کننده هوا در مدل های مختلف و متنوعی تولید شده اند که عملکرد هر کدام از آن ها با دیگری متفاوت می باشد. به عبارت دیگر در ساختار انواع دستگاه های تصفیهِ هوا از فیلتر مناسب استفاده شده است که می توان به لامپ UV ، فیلتر کاتالیستی، فیلتر هپا ، فیلتر کربن اکتیو و … اشاره کرد. اما نحوه عملکرد انواع دستگاه های تصفیه کننده هوا را می توان به دو نوع سیستم تصفیه هوای فعال و سیستم تصفیه هوای غیر فعال تقسیم کرد.

سیستم تصفیه هوای غیر فعال به سیستم Passive معروف می باشد. مکانیسم و یا عملکرد این روش به گونه ای است که دستگاه تصفیهِ کننده هوا هوا را به داخل می کشد و آن را به داخل فیلترها هدایت می کند. عبور از فیلتر آلاینده های موجود در ساختار آن ، مواد آلوده و ذرات معلق در هوا را جذب می کند. هوا را پاکسازی کرده و سپس به محیط بیرون منتقل می کند. در سیستم تصفیه هوای فعال، دستگاه به محیط ماده ای منحصر به فرد جهت تصفیهِ هوا می افزاید. به عبارت دیگر در این روش دستگاه ماده های منحصر به فرد به محیط اضافه می کنند، در نتیجه این ماده با ذرات معلق در هوا و آلاینده ها واکنش نشان می دهند و آلاینده های موجود در هوا را به ذرات بی خطر تبدیل می کنند که باعث پاکسازی هوا می شود.


برای خواندن مطالب درمورد فیلترهای دستگاه تصفیه هوا میتوانید:

سوالات متداول

علت استفاده از دستگاه های تصفیه هوا چیست؟

یکی از دستگاه های بسیار محبوب برای از بین بردن آلاینده های موجود در هوا، دستگاه های تصفیه کننده هوا می باشند. دستگاه تصفیه هوا برای کلان شهر ها و شهر های شلوغ به دلیل آلودگی های موجود در هوا بسیار مناسب و حتی ضروری خواهد بود.

تصفیه هوا چگونه انجام می شود؟

به عبارت دیگر در ساختار انواع دستگاه های تصفیه هوا از فیلتر مناسب استفاده شده است که می توان به لامپ UV ، فیلتر کاتالیستی، فیلتر هپا ، فیلتر کربن اکتیو و … اشاره کرد. اما نحوه عملکرد انواع دستگاه های تصفیه کننده هوا را می توان به دو نوع سیستم تصفیه هوای فعال و سیستم تصفیه هوای غیر فعال تقسیم کرد. سیستم تصفیه هوای غیر فعال به سیستم Passive معروف می باشد

جنس فیلترهای موجود در دستگاه تصفیه هوا؟

همان طور که گفته شد در ساختار دستگاه های تصفیه هوا فیلتر های منحصر به فرد به کار رفته است که هر کدام عملکرد ویژه ای دارند. از فیلتر های مهم موجود در ساختار تصفیه هوا می توان به لامپ  UV، فیلتر کاتالیستی، فیلتر هپا، فیلتر کربن اکتیو و … اشاره کرد. دستگاه هایی که به لامپ UV و فیلتر کاتالیستی مجهز می باشند، عملکرد آن ها مطابق با  سیستم تصفیه هوای فعال است. در واقع با اضافه کردن ماده ای به ذرات موجود در هوا و ایجاد واکنش های شیمیایی در سطح کاتالیست ذرات آلوده را به ذرات بی خطر تبدیل می کنند.