بلاگ

تصفیه هوا

قیمت-دستگاه-تصفیه-هوا

تصفیه-هوا-هون لند

حل مشکل آلودگی هوای کلان شهر ها از دیرباز دغدغه ای بزرگ برای مسئولین آن شهر و گاها مسئولین کل کشور بوده است اما این آلودگی نه تنها هرگز کاهش نیافته بلکه روند رو به افزایش داشته است، از طرفی امروزه در هوای بیشتر شهرهای کوچک نیز درصدی از آلاینده ها مشاهده شده است و این به معنای زنگ خطر برای انسان هایی است که در این شهرها زندگی می­کنند. اینکه بخواهیم هوای یک شهر را تغییر و آلودگی آن را کاهش دهیم از توان ما خارج است اما توان تغییر و پاکیزه کردن هوای منزلمان را که داریم! با خرید یک دستگاه تصفیه هوا ، هوای خانه خود را پاکیزه کنید و دیگر نگران سلامتی خود و اعضای خانواده تان نباشید.

یکی از دستگاه های بسیار محبوب برای از بین بردن آلاینده های موجود در هوا، دستگاه های تصفیه کننده هوا می باشند. دستگاه تصفیه هوا برای کلان شهر ها و شهر های شلوغ به دلیل آلودگی های موجود در هوا بسیار مناسب و حتی ضروری خواهد بود. برند ها و یا کمپانی های مختلفی جهت تولید دستگاه های تصفیه کننده هوا اقدام کرده اند که یکی از برند های بسیار محبوب هون لند می باشد که دستگاه های متعددی با ویژگی های منحصر به فرد تولید کرده است که می توان به دستگاه تصفیهِ کننده هوا مدل  XJ2100UV، دستگاه تصفیه کننده هوا مدل  XJ7800، دستگاه تصفیه کننده هوا مدل  XJ4800، دستگاه تصفیه کننده هوا مدل  XJ8200 ، دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XJ3400 و…. اشاره کرد که تفاوت های مختلفی با هم دارند.

ممکن است سوال هایی در مورد دستگاه های تصفیهِ کننده هوا برای خریداران این نوع دستگاه و یا مصرف کنندگان پیش آید که می توان به سوالاتی هز جمله دستگاه تصفیهِ هوا خانگی چیست؟، نکات مهم در هنگام خرید آن؟، قیمت بهترین دستگاهِ تصفیه هوا؟، چگونگی خرید دستگاه تصفیهِ هوا مرغوب؟ ، علت نیاز به تصفیهِ هوا؟، تصفیهِ هوا چگونه انجام میشود؟ و … اشاره کرد که در ادامه به هر کدام از آن ها پاسخ داده ایم.

در این مطلب به این موضوعات می پردازیم:

تصفیه هوا چیست؟

خرید تصفیه هوا

دستگاه تصفیهِ هوای مرغوب و با کیفیت

قیمت دستگاه های تصفیهِ هوا

علت نیاز به تصفیهِ هوا

تصفیه هوا چگونه انجام میشود ؟

 

تصفیه-هوا

تصفیه هوا چیست؟

یکی از سوال هایی که ممکن است ذهن افراد را درگیر کرده باشد این است که تصفیهِ هوا چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت تصفیه کننده هوا نوعی دستگاه برقی می باشد که با استفاده از تکنولوژی های منحصر به فرد و ساختار ویژه برای پاکسازی هوا اقدام می کنند.

در ساختار این نوع دستگاه فیلتر های مختلف و متعددی استفاده شده است که باعث پاک سازی هوا می شوند و آلاینده های موجود در هوا را از بین می برند و همچنین ذرات خطرناک موجود در آن را نابود می کنند و سپس هوای تمیز و عاری از هرگونه آلودگی را به محیط بیرون منتقل می کنند. در نتیجه این نوع دستگاه باعث می شود تا هوای آلوده را استشمام نکنید.

اهمیت استفاده از تصفیه هوا در محیط های بسته

تصور کنید اگر هوای شهرمان آلوده باشد و ما در این شهر تنفس کنیم احتمال ورود ذرات مضر از طریق تنفس به داخل ریه ها و سایر بافت های بدن ما چیزی حدود 50 % است اما اگر هوای محیط بسته ای مانند خانه یا دفتر کار ما آلوده باشد (که قطعا آلوده است حتی آلوده تر از هوای بیرون) احتمال ورود ذرات مضر موجود در هوای این محیط به بدن ما قطعا بسیار بیشتر است، زیرا هوای محیط های بسته در جریان نیست و این ذرات به صورت متراکم تمام فضا را در بر می­گیرند و همچنین تنفس افراد حاضر در محیط نیز باعث تشدید آلودگی هوای آنجا خواهد شد.

در چنین مواقعی استفاده از تصفیه هوا موثر خواهد بود، زیرا دستگاه های مذکور با تکنولوژی های مختلفی که برای آنها در نظر گرفته شده است باعث از بین رفتن ذرات گردوغبار، آلودگی ها و مواد مضر موجود در هوای محیط های بسته می­شوند و به این ترتیب شما از سلامت بودن هوایی که درون آن نفس می­کشید آسوده خاطر خواهید شد.

خرید تصفیه هوا  

از دیگر سوال هایی که توسط خریداران و یا مصرف کنندگان دستگاه تصفیه کننده هوا پرسیده می شود و ذهن آن ها را درگیر کرده است این است که، در هنگام خرید تصفیه هوا باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟ و یا از کجا می توانیم دستگاه تصفیه کننده هوا مرغوب و با کیفیت را خریداری کنیم ؟ که در ادامه به هر کدام از آن ها پاسخ داده ایم. در پاسخ به سوال  در هنگام خرید تصفیه هوا باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟ باید گفت در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا باید به نوع دستگاه مورد نظر، توان و قدرت آن، متراژ محیط مورد نظر، برند آن، قیمت دستگاه تصفیه هوا و … توجه کرد.

 

دستگاه تصفیهِ هوای مرغوب و با کیفیت

در پاسخ به این سوال باید گفت برای خرید دستگاه تصفیهِ کننده هوا با کیفیت عالی و عملکرد فوق العاده بهتر است از یک مرکز خرید معتبر کمک بگیرید. در حقیقت عدم خرید از مراکز معتبر ممکن است دستگاه های تصفیهِ هوا فیک و یا تقلبی را به جای دستگاه های تصفیهِ کننده هوا اصل و اورجینال خریداری کنید. یکی از مراکز معتبر که در زمینه تولید و فروش انواع دستگاه های تصفیهِ هوا فعالیت دارد، مرکز هون لند می باشد. فروشگاه هون لند به صورت غیر حضوری نیز اقدام به فروش محصولات خود کرده است، همچنین می توانید قبل از خرید با مشاورین مربوطه به صورت رایگان در مورد مسائل مختلف چون توان دستگاه، کیفیت آن و … مشورت کنید.

 

بیشترین سوالات سرچ شده توسط کاربران در گوگل

ایا دستگاه تصفیه هوا به پاک سازی ویروس کرونا کمک می کند؟

اگر از دستگاههای تصفیه هوا و فیلترهای با کیفیت بالا به درستی استفاده شود ، می تواند به کاهش آلودگی های هوا از جمله ویروس ها در ساختمان  های مسکونی ویا فضاهای کوچک کمک کند. به خودی خود ، تمیز کردن یا فیلتراسیون هوا برای محافظت از افراد در برابر COVID 19 کافی نیست … دیگران معتقدند بهتر است از دستگاههای تصفیه کننده هوا با فیلترهای  HEPA استفاده شود.

 

بهترن مکان برای قرار دادن دستگاه تصفیه هوا کجا است؟

آن را در نزدیکی بدترین آلاینده های هوا (دود ، بو ، منبع قالب) قرار دهید …

آن را در مرکزیت محیط مورد استفاده قرار دهید …
دستگاه تصفیه هوا را در گوشه ای قرار ندهید (جریان هوای کم داخل خانه)

استفاده از دستگاه تصفیه هوا چگونه به سلامتی کمک می­کند؟

بیشتر افراد گمان می­کنند تنها کارایی دستگاه تصفیه هوا کاهش آلاینده های موجود در هوا است اما باید گفت این دستگاه در کنار کاهش ذرات مضر کارایی های دیگری نیز دارد که عبارتند از:

 • کاهش حشرات ریز
 • کاهش مواد آلرژی زای موجود در هوا
 • تامین رطوبت نسبی محیط که به بهبود تنفس انسان کمک می­کند
 • کاهش میکروب ها، ویروس ها و باکتری های موجود در هوا

که تمام این موارد به صورت مستقیم با سلامتی انسان ارتباط دارند، به نوعی می­توان گفت دستگاه های تصفیه کننده هوای محیط با کارایی مطلوب خود باعث می­شود:

 • افراد به راحتی نفس بکشند که این خود به تنهایی درصد زیادی از سلامتی افراد را تامین می­کند
 • استرس اعضای خانه را تا حد زیادی کاهش می­دهد
 • خوابی عمیق و باکیفیت را به افراد هدیه می­دهد
 • به دلیل کاهش میکروب های موجود در هوا باعث کاهش بیماری های میکروبی و واگیر دار می­شود

که تمام این موارد در نهایت باعث سلامتی جسم و روح انسان می­شوند.

قیمت دستگاه های تصفیهِ هوا

یکی دیگر از سوال هایی که ذهن خریداران را مشغول کرده است این است که قیمت بهترین دستگاه تصفیهِ کننده هوا چقدر است ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت عوامل مختلفی در قیمت نهایی دستگاه های تصفیهِ هوا تاثیر دارد. در واقع برند دستگاه انتخابی، توان و قدرت آن، کیفیت عملکرد دستگاه تصفیهِ هوا مورد نظر، مرکز خرید آن، تکنولوژی های به کار رفته در آن و … در قیمت نهایی بهترین دستگاه های تصفیهِ کننده هوا تاثیر گذار می باشند.

تمام موارد ذکر شده با قیمت نهایی دستگاه های تصفیهِ هوا رابطه مستقیم دارند. به عبارت دیگر هر چقدر توان دستگاه انتخابی بالا تر باشد، هر چقدر تکنولوژی های تعبیه شده در ساختار دستگاه پیشرفته تر و بیشتر باشد و همچنین کیفیت بیشتری داشته باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. با مرجعه به سایت www.heavenlandco.com می توانید از قیمت بهترین دستگاه های تصفیِه هوا مطلع شوید و متناسب با نیاز و توان خود برای خرید آن ها اقدام کنید.تماس-باما-ریموگالری

علت نیاز به تصفیهِ هوا 

به چه دلایلی استفاده از دستگاه تصفیهِ هوا لازم است ؟ و یا دلایل استفاده از دستگاه تصفیهِ هوا چیست ؟ و … از دیگر سوال هایی می باشد که توسط خریداران پرسیده می شود. در پاسخ به این سوال باید گفت وجود انواع آلاینده ها، آلودگی ها و ذرات ناخالص موجود در هوا امری کاملا اجتناب ناپذیر است که از دلایل اصلی آن وجود کارخانه ها، تردد های زیاد، استفاده از خودرو های شخصی و …. می باشد.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]تصفیه هوادر کلان شهر ها، شهر های بزرگ و همچنین شلوغ میزان تردد ها و وجود خودرو ها و … به مراتب بیشتر از شهر های کوچک و شلوغ می باشد، در نتیجه میزان آلودگی هوا آن ها بیشتر خواهد بود. وجود آلودگی در هوا باعث مشکلات زیادی می شود که مهم ترین آن بروز مشکلات تنفسی می باشد. استشمام هوای آلوده باعث تنگی نفس، بروز آسم و … خواهد شد. در نتیجه یکی از علت های اصلی استفاده از دستگاه تصفیهِ هوا، عدم ابتلا به بیماری های تنفسی چون آسم می باشد. ناگفته نماند که میزان آلودگی موجود در محیط های بسته نسبت به محیط های باز بیشتر خواهد بود.

این نسبت تقریبا 5 به 1 است. به عبارت دیگر هوای موجود در محیط های بسته 5 برابر از محیط های باز آلوده تر می باشد. به همین دلیل وجود این نوع دستگاه در محیط های سر بسته امری ضروری است. خطرات و صدمه های وارد شده به بدن هنگام تنفس در محیط های آلوده با آسیب های وارد شده به بدن هنگام استفاده از 5 نخ سیگار با هم برابری می کند. استشمام و تنفس در محیط های آلوده توسط خانم های باردار علاوه بر بروز مشکلات تنفسی در فرد باعث صدمه به جنین می شود و سلامتی جنین را به خطر خواهد انداخت.

رابطه دستگاه تصفیه هوا با کرونا

در عنوان قبلی گفتیم که دستگاه های مذکور در کنار کاهش آلاینده های موجود در هوا، تا حد زیادی میکروب ها و ویروس های معلق را نیز کاهش می­دهد، از طرفی همه ما می­دانیم که کرونا یا همان کووید 19 یک بیماری واگیردار ویروسی است که از طریق ویروس از فردی به فرد دیگر انتقال می­یابد، پس نتیجه ی حاصله این است که دستگاه تصفیه هوا باعث کاهش ویروس های کووید 19 در محیط می­شود و به این ترتیب می­توان گفت در شرایط کنونی چنین دستگاهی ایمنی جان اعضای خانواده محسوب می­شود.

اکنون با ذکر مطالب شاید این پرسشی در ذهن افراد شکل بگیرد که آیا تمام مدل های دستگاه های تصفیه هوا باعث کاهش بیماری کرونا می­شوند؟

 • در پاسخ به این پرسش باید گفت اولا این دستگاه ها بیماری کرونا را کاهش نمی­دهند بلکه فقط ایمنی افراد حاضر در محیط را تامین می­کنند، دوما بله! به نظر می­رسد تمام مدل های دستگاه هایی که برای پاکسازی و تصفیه هوای محیط در نظر گرفته شده اند باعث کاهش ویروس کووید 19 در محیط می­شوند. اما با این حال بهتر است به هنگام خرید چنین دستگاه هایی برند معتبر و نام آشنا را خریداری نمایید و همچنین اگر فقط با این قصد (یعنی کاهش ویروس کووید 19 در محیط) این دستگاه را خریداری می­کنید سعی کنید نوع دریچه دار آن را انتخاب نمایید.

تصفیه هوا چگونه انجام میشود ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت دستگاه های تصفیه کننده هوا در مدل های مختلف و متنوعی تولید شده اند که عملکرد هر کدام از آن ها با دیگری متفاوت می باشد. به عبارت دیگر در ساختار انواع دستگاه های تصفیهِ هوا از فیلتر مناسب استفاده شده است که می توان به لامپ UV ، فیلتر کاتالیستی، فیلتر هپا ، فیلتر کربن اکتیو و … اشاره کرد. اما نحوه عملکرد انواع دستگاه های تصفیه کننده هوا را می توان به دو نوع سیستم تصفیه هوای فعال و سیستم تصفیه هوای غیر فعال تقسیم کرد.

سیستم تصفیه هوای غیر فعال به سیستم Passive معروف می باشد. مکانیسم و یا عملکرد این روش به گونه ای است که دستگاه تصفیهِ کننده هوا هوا را به داخل می کشد و آن را به داخل فیلترها هدایت می کند. عبور از فیلتر آلاینده های موجود در ساختار آن ، مواد آلوده و ذرات معلق در هوا را جذب می کند. هوا را پاکسازی کرده و سپس به محیط بیرون منتقل می کند. در سیستم تصفیه هوای فعال، دستگاه به محیط ماده ای منحصر به فرد جهت تصفیهِ هوا می افزاید. به عبارت دیگر در این روش دستگاه ماده های منحصر به فرد به محیط اضافه می کنند، در نتیجه این ماده با ذرات معلق در هوا و آلاینده ها واکنش نشان می دهند و آلاینده های موجود در هوا را به ذرات بی خطر تبدیل می کنند که باعث پاکسازی هوا می شود.

سوالات متداول تصفیه هوا

علت استفاده از دستگاه های تصفیه هوا چیست؟

یکی از دستگاه های بسیار محبوب برای از بین بردن آلاینده های موجود در هوا، دستگاه های تصفیه کننده هوا می باشند. دستگاه تصفیه هوا برای کلان شهر ها و شهر های شلوغ به دلیل آلودگی های موجود در هوا بسیار مناسب و حتی ضروری خواهد بود.

تصفیه هوا چگونه انجام می شود؟

به عبارت دیگر در ساختار انواع دستگاه های تصفیه هوا از فیلتر مناسب استفاده شده است که می توان به لامپ UV ، فیلتر کاتالیستی، فیلتر هپا ، فیلتر کربن اکتیو و … اشاره کرد. اما نحوه عملکرد انواع دستگاه های تصفیه کننده هوا را می توان به دو نوع سیستم تصفیه هوای فعال و سیستم تصفیه هوای غیر فعال تقسیم کرد. سیستم تصفیه هوای غیر فعال به سیستم Passive معروف می باشد

جنس فیلترهای موجود در دستگاه تصفیه هوا؟

همان طور که گفته شد در ساختار دستگاه های تصفیه هوا فیلتر های منحصر به فرد به کار رفته است که هر کدام عملکرد ویژه ای دارند. از فیلتر های مهم موجود در ساختار تصفیه هوا می توان به لامپ  UV، فیلتر کاتالیستی، فیلتر هپا، فیلتر کربن اکتیو و … اشاره کرد. دستگاه هایی که به لامپ UV و فیلتر کاتالیستی مجهز می باشند، عملکرد آن ها مطابق با  سیستم تصفیه هوای فعال است. در واقع با اضافه کردن ماده ای به ذرات موجود در هوا و ایجاد واکنش های شیمیایی در سطح کاتالیست ذرات آلوده را به ذرات بی خطر تبدیل می کنند.

بازگشت به لیست

3 دیدگاه در “تصفیه هوا

 1. زمانی گفت:

  با تشکر از مطالب خوب و مفیدتون

 2. حاجیلو گفت:

  من دستگاه xj3400 رو خریداری کردم بسیار راضی هستو و تاثیرش رو در محیط خانه حس‌ می کنم

 3. صلحی گفت:

  بسیار مقاله مفیدی بود تشکر از سایت خوبتون اطلاعات کاملی رو در مورد دستگاه تصفیه هوا به دست آوردم🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.